Filmy dzieciństwo, relacja rodzinna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dzieciństwo, relacja rodzinna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody Sheldon

6,4
8,0
Młody Sheldon to prequel kultowego serialu Teoria wielkiego podrywu autorstwa twórców pierwowzoru – Chucka Lorre’a oraz Stevena Molaro. To historia dziewięcioletniego Sheldona Coopera (Iain Armitage), który jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, ale także dość bezbronnym i naiwnym chłopcem. Dorastanie we wschodnim Teksasie nie jest dla niego łatwe. W świecie, w którym królują sport i kościół, bycie matematycznym geniuszem zdaje się jeszcze bardziej komplikować i tak trudny czas dorastania. Cała rodzina Cooperów też nie ma lekkiego życia z młodym Sheldonem. Będący szkolnym trenerem ojciec chłopca, George (Lance Barber), często nie jest w stanie nadążyć za synem, a jego kochająca matka Mary (Zoe Perry) stara się zaakceptować małego geniusza i chronić go przed niezrozumieniem i małomiasteczkową społecznością. Rodzeństwo Sheldona też nie ma łatwo, a zwłaszcza starszy brat Georgie (Montana Jordan), który ma problem z zaakceptowaniem faktu, że chodzi do jednej klasy ze swoim młodszym, dziewięcioletnim bratem. Tylko siostra bliźniaczka Missy (Raegen Revord), chociaż bywa o niego zazdrosna, jest jedyną osobą, która może powiedzieć mu prawdę.
Bohaterami filmu są trzej przyjaciele po trzydziestce – Albert (Dobromir Dymecki), Marcin (Sebastian Pawlak) i Jacek (Albert Osik) – koledzy z dzieciństwa, outsiderzy, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w tym samym bloku na obrzeżach miasta. Przez lata trwają w specyficznej przyjaźni, mimo tego, iż nie zawsze popycha ona ich życie do przodu. Losy każdego z nich od samego początku były pasmem niepowodzeń, wynikających z głupoty lub nieodpowiedzialności. Albert, Marcin i Jacek od dzieciństwa wciąż kombinują i szukają sposobów na szybkie wzbogacenie się. Niestety. Pomysły z walką rottweilera w osiedlowej altance czy z symulowaniem wypadku celem wyłudzenia pieniędzy od naiwnych kierowców okazują się mało przyszłościowe. Po kilkunastu latach bezowocnej walki o byt trzej przyjaciele przygotowują się do tej jednej, najważniejszej akcji. Tym razem jednak ma być inaczej. Mają doskonały pomysł i nie zawahają się go zrealizować.
Film jest autobiografią Agnès Vardy. Reżyserka przedstawia w filmie pejzaże pochodzące z własnego dzieciństwa, małżeństwo z reżyserem Jacquesem Demy, podróże, czy emocje, które jej towarzyszyły podczas tworzenia nowych filmów.


Jak ojciec i syn temat rodem z pierwszych stron gazet przekuwa w subtelną refleksję nad ojcostwem. Rodzina Nonomiya odkrywa, że od sześciu lat wychowuje nie swoje dziecko - ich syn został podmieniony z innym chłopcem w szpitalu. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają. Każdy rodzic czuje się przywiązany do dziecka, które przez lata wychowywał, jednocześnie mając potrzebę zajmowania się prawowitym potomkiem. Metodą stopniowego oswajania synów z nowym otoczeniem rodziny rozpoczynają proces zamiany dzieci, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Wenecja

7,0
"Wenecja" opowiada historię pewnej podróży, która się nie odbyła. Historię, w której siła marzeń pozwoliła zamienić zalaną piwnicę rodzinnej posiadłości w najbardziej romantyczne miejsce na Ziemi. Główny bohater – Marek (Marcin Walewski) kocha Wenecję. W jego rodzinie do "wodnego miasta" jeździ się od pokoleń. Marek ma 11 lat, zna na pamięć nazwy wszystkich placów i ulic w Wenecji. Niestety, wybucha wojna i chłopiec zamiast do Wenecji, jedzie do ciotki Weroniki (Grażyna Błęcka-Kolska). Ale od czego jest wyobraźnia? Zwariowane ciotki budują chłopcu prawdziwą Wenecję w zalanej wodą piwnicy domu. "Wenecja" to firm oparty na prozie wybitnego polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego, który jest wymieniany jaki jeden z kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla.
Po wigilijnej kolacji w gronie rodzinnym trójka braci spędza noc w inny sposób: Oscar śpi razem z rodziną, Gustaw z kochanką, a Carl nie może spać i rozpamiętuje swoje nieudane życie. Następnego dnia cała rodzina idzie do kościoła na jutrznię (w kościele katolickim msza odprawiana przed wschodem słońca). W teatrze trwają ostatnie przygotowania do premiery „Hamleta”, gdzie Oscar ma zagrać Ducha. Podczas próby nagle traci przytomność i po bardzo krótkiej chorobie umiera...

Blow

7,6
Oparta na autentycznych wydarzeniach historia George'a Junga, który pod koniec lat 70. trafia do więzienia za posiadanie marihuany. Po wyjściu z zakładu karnego, Jung podejmuje się po raz kolejny "wprowadzenia na rynek" nowego narkotyku - tym razem kokainy. Blow to film, opowiadający o wielkim przemyśle karteli narkotykowych i milionach nielegalnie zarobionych dolarów.
Żyjący z dala od swojej nie do końca normalnej rodziny, Boyd (Joel McHale), niefortunnym zbiegiem okoliczności, zmuszony jest spędzić z nią wspólną Wigilię. Czy jest on jednak gotowy na spotkanie z ojcem alkoholikiem (Robin Williams) czy bratem - weteranem wojennym, który nigdy nie był na wojnie (Clark Duke) i zdoła ochronić syna przed prawdą o istnieniu Świętego Mikołaja?
Rok 1963. Życie przeciętnej francuskiej rodziny ukazane w nostalgicznych wspomnieniach mężczyzny, który w tym czasie miał osiem lat.
Little Pu spędza lato w Norrland ze wszystkimi swoimi krewnymi. Razem z ojcem i bratem jeżdżą na wycieczki rowerowe. Pewnego dnia podczas nauki strzelania z łuku słyszy opowieść o zegarmistrzu, który się powiesił...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…